Projekt Active Citizens – komunitní vzdělávání pro střední školy

"Gastronomem v každém věku"

V letošním školním roce se naše škola zapojila do projektu Active Citizens – komunitní vzdělávání pro střední školy, který od roku 2012 společně realizují organizace British Council a Člověk v tísni, o.p.s. – vzdělávací program Varianty. Projekt usiluje o posílení komunitního rozměru školy a aktivní zapojení studentů do řešení problémů v okolí školy. Je součástí mezinárodního programu rozvoje komunit Active Citizens, který organizace British Council realizuje v několika desítkách zemí světa.

Více informací na www.activecitizens.cz

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií a státním rozpočtem České republiky.

 

Gastronomem v každém věku

Cíl projektu:

V průběhu ledna – dubna 2014 zorganizujeme pro cca 40 osob (2 skupiny po 20 osobách) kurzy základů gastronomických dovedností. Kurzy budou zakončeny závěrečnou „Velikonoční přehlídkou“, které se zúčastní všichni účastníci kurzů.

 

Cílová skupina:

Děti z ostravských pěstounských rodin a jejich pěstouni (cca 40 osob) rozdělených do 2 skupin. Každá skupina se zúčastní 2 kurzů základů gastronomických dovedností a závěrečné „Velikonoční přehlídky“.

 

Partner:

Magistrát města Ostravy, odbor sociálních věcí, školství, sportu a volnočasových aktivit

 

Náplň jednotlivých kurzů:

-     etiketa stolování

-     zdravá výživa

-     nápojová gastronomie

-     příprava menu

-     příprava restauračních moučníků

 

 

Kurzy budou zakončeny závěrečnou „Velikonoční přehlídkou“, na které budou účastníci kurzů rozděleni do skupin a budou mít za úkol uvařit z přiděleného potravinového koše

(s jeho obsahem budou seznámeni dopředu) menu pro 4 osoby, připravit velikonoční tabuli a dva druhy nápojů (studený a teplý). Pro malé děti bude připraven alternativní program – zdobení perníčků, velikonočních vajíček, modelování z marcipánu apod.

 

 

Termíny jednotlivých kurzů:

   
1. skupina: 25. 1. 2014 (kurz 1) fotogalerie
  22. 2. 2014 (kurz 2) fotogalerie
2. skupina:   8. 3. 2014 (kurz 1) fotogalerie
  22. 3. 2014 (kurz 2) fotogalerie
Závěrečná velikonoční přehlídka: 12. 4. 2014 fotogalerie
Videoreportáž televize Fabex  
Školní projektový tým - fotogalerie